Halliah

Příběh jedné tanečnice

    S orientálním tancem se Halliah poprvé seznámila na kurzech Katky Zezulkové a Vendulky Pánkové – tanec ji na mnoho let okouzlil a představoval pro ni příjemné odreagování při studiu a zaměstnání.
    Později začala navštěvovat semináře známých českých tanečnic (Eglal, Shereen, Badriyah, Katka Krejčová ) a zahraničních lektorů (Jamilah, Yallia, Katalin Shaffer, Zaghareet, Maya Szekely, Osama Farag a další), pravidelně vystupovat na společenských akcích a příležitostně organizovat orientální večery. Se svojí přítelkyní, talentovanou plzeňskou tanečnicí Akiyou cestovaly po seminářích na tanečních festivalech po celé ČR a vystupovaly na zejména na open-stage (Orient Dream, Tales of Sahara, Orient Connection,..)
    Ve stejné době Halliah otevírá v místě nejmilejším – Merklíně u Přeštic – Taneční kurzy Merklín zaměřené především na výuku orientálního tance. Kurzy byly postupně rozšiřovány o výuku pilates, taneční přípravu pro děti atd. Z tanečnice se tedy stala lektorka. Z uvědomění odpovědnosti, který z výuky vyplývá, se Halliah dále intenzivně vzdělává na seminářích „světových hvězd orientálního nebe“ (Jillina, Lulu Sabongi, Mercedes Nieto a dalších) a absolvuje intenzivní taneční výuku (Teorie a praxe orientální tanečnice u Lenky Badriyah Zychové).
    Zcela přelomové období znamenalo pro Halliah pozvání do profesionální taneční skupiny Akasha pod vedením první Miss Orient ČR Mirky Gebouské – skupina však byla krátce po příchodu Halliah rozpuštěna. Všechny tanečnice této skupiny se však rozhodly dále pokračovat jako taneční skupina s novým názvem DAIMA DANCERS. Toto úžasné seskupení nadšených tanečnic vede milá a trpělivá tanečnice Věrka Škalová. Se skupinou DAIMA DANCERS získala tanečnice Halliah mnoho cenných tanečních zkušeností a vítězství na tuzemských i mezinárodních pódiích (Mistrovství ČR, Let´s Dance Prague Oriental Competition, Květnový festival a další), čehož si neskonale váží.
    Nové taneční zážitky a zkušenosti přinesla spolupráce na tanečním projektu plzeňské tanečnice Kamilah a Master Teachera na Nile Group festivalu v Káhiře Mohameda Hassana s názvem Egyptský folklor. V rámci tohoto projektu došlo k propojení tanečnic z různých částí naší vlasti, aby společně jako team nastudovaly folklorní tance pro galavečer jediného tanečního festivalu orientální tance pořádaném v Plzni – Orient Dream.
    Velikou zálibou tanečnice Halliah je nejen tanec, ale také výroba a zdobení orientálních kostýmů – vždyť přece tanečnice sama nejlépe ví, co jí sluší a má jasnou představu, jak má kostým vypadat. Ve spolupráci s oděvním atelierem Ogg a dalšími tanečnicemi uspořádala Halliah Výstavu profesionálních tanečních kostýmů pro orientální tanec při výstavě Bonsai Merklín 2013.
    V rámci Tanečních kurzů Merklín se postupně – což tanečnici Halliah moc těší – našly mladé a šikovné dívky, které orientální tanec baví a mají chuť se učit a soutěžit (soutěž v rámci festivalu Orient Dream 2013). Sama doufá, že Taneční kurzy Merklín budou dále prosperovat a budou přinášet svým kurzistkám především radost z tance..

„Tanec je především energie, ladnost a přirozenost – má dar působit na emoce diváka i tanečníka. Je to krásné prastaré umění, které – pokud ho lidé s láskou provozují – je stále živé a aktuální“.

HALLIAH - REFERENCE (výběr)


 • Plesy a městské slavnosti:
  Česko-německý reprezentační ples (Plzeň) - 2013, ples Centra Tance Plzeň – 2012, 2013, Rokycany - 2010, Merklín - 2011, 2012, Umění tančit (Přeštice) – 2012, Den Meliny Mercoury v Plzni - 2010
 • Čajovny:
  Dobrá čajovna (2010); Kamenná čajovna (2010 až 2012); Kavárna a čajovna Seraf (pravidelně od roku 2011..)
 • Akce (výstavy, večírky) :
  Syrský večer v Buena Vista Club (Plzeň) – 2010; Bonsai Merklín (2011, 2012, 2013); Mezinárodní esoterický festival Plzeň – 2013; Hafla, novoroční orient párty v Amigos baru (Pzeň) - 2013, Halloween party v hotelu Golden Fish - 2012
 • Festivaly:
  Orient Dream Plzeň (2011, 2012, 2013), Tales of Sahara Brno (2011, 2012, 2013), festival V rytmu Orientu Chomutov (2012), festival Arabské kultury Plzeň (2012, 2013)
 • Soutěže se skupinou DAIMA DANCERS :
  Mistrovství ČR tanečních skupin (2012 - 3. místo v kategorii belly dance formace), Orient North Show (2012 – 2. místo v kategorii skupin), Let´s Dance Prague International Festival (2012 – 3. místo v kategorii folklor), Květnový festival Praha (3. místo v kategorii skupin), Mistrovství ČR tanečních skupin (2013 – 4. místo)
 • Soutěže se skupinou TANEČNÍCH KURZŮ MERKLÍN – dívky :
  festival Orient Dream 2013( Plzeň ) – 5. místo v dětské kategorii skupin
 •